Túžite po dokonalej kuchyni? Nezabudnite na výber kvalitných vstavaných spotrebičov.

KVALITNÉ SPOTREBIČE
ZA DOBRÉ CENY !

Dodáme Vám vstavané spotrebiče spolu s kuchyňou. Vynesieme a rozbalíme. V nábytku pripravíme montážne otvory podľa typu spotrebiča a spotrebiče osadíme do nábytku. V prípade záujmu Vám sprostredkujeme zapojenie spotrebičov na energie odborným značkovým servisom.


Bosch
Všetky spotrebiče
Siemens
Všetky spotrebiče
Miele
Všetky spotrebiče
Electrolux
Všetky spotrebiče
Küppersbusch
Všetky spotrebiče
Teka
Všetky spotrebiče
Beko
Všetky spotrebiče
Elica
Digestory
Faber
Digestory
Falmec
Digestory
Liebherr
Chladničky, mrazničky, vinotéky
Dunavox
Vinotéky

Ako vybrať varný panel ?

PLYN

Je najlacnejší a z pohľadu viacerých šéfkuchárov aj najlepší zdroj energie. V prípade, že sa rozhodnete pre plyn, vyberte si panel s elektrickou iskrou pre pohodlie a termopistkou pre bezpečie. Ak varíte radi a často, treba zvážiť pri výbere varného panela dizajn a kvalitu nosnej mriežky , ktorá ovplyvňuje stabilitu hrncov na paneli.

SKLOKERAMIKA

Overená kvalita a čistý dizajn. Výhodné tam , kde nie je privedený plyn. Nevýhodou sklokeramiky je vysoká povrchová teplota varného panela. Pokiaľ Vám na sklokeramike niečo prihorí, potom pomôže iba silný chemický čistič alebo mechanická škrabka. Sklokeramický panel je zväčša pripojený na 400V.

INDUKCIA

Najnovší, najrýchlejší a energeticky výhodný spôsob varenia. Teplo nevzniká vo varnom paneli ale priamo v hrnci. Systém ohrevu je založený na elektromagnetických princípoch. Všetky hrnce musia mať magnetické dno. Inak si nič neuvaríte. Indukčný panel je zväčša pripojený na 400V, hoci sú aj výnimky s pripojením na 230V. Tam však treba počítať s nižším výkonom. Výhodou indukcie je nízka povrchová teplota varného panelu. Tým, že teplo vzniká v hrnci, tak povrch varného panela je tak teplý ako povrch hrnca na ňom. V prípade, že Vám niečo vykypí, prihorená špina sa odsraňuje ľahšie ako pri sklokeramike. Nevýhodou indukčných panelov je zvýšená produkcia tepla do skrinky pod varným panelom a zvýšená hlučnosť niektorých varných panelov pri varení. Prídte si otestovať varenie na indukcii do nášho štúdia v Bratislave, kde máme indukčný varný panel zapojený v prevádzke.Čo je podstatné pri výbere elektrickej rúry?Výber vstavanej elektrickej rúry je ťažký.
Ponuka je obrovská a na prvý pohľad nevidíte rozdiely, iba ak v cene. U nás Vám poradíme, čo je dôležité a čo je nepodstatné.


Energetická trieda

Energetická trieda označuje zaradenie do skupiny podľa energetickej náročnosti prevádzky spotrebiča. Pre jednoduchší výber slúži energetický štítok, ktorým je povinne označená každá rúra. V súčasnosti sa vyrábajú vstavané rúry v triedach A, A+ a A++.

Teplotná sonda

Pečiaca sonda patrí k moderným doplnkom vstavaných rúr. Sonda slúži na stráženie nastavenej teploty uprostred pečúceho pokrmu. Táto teplota je potom automaticky udržiavaná až do konca programu alebo ručného vypnutia rúry.

Spôsob čistenia rúry

Pre ľahšie čistenie sa vnútorný povrch rúr vyrába so špeciálnym povrchom. Iné rúry využívajú samočistenie katalýzou alebo pyrolýzou.
Katalytické samočistenie - vnútorný povrch rúry je vybavený katalytickými plechmi, ktoré počas bežných teplôt dokážu vsakovať a degradovať tuky. Po určitej dobe však treba tieto plechy vymeniť. Pyrolýza – považuje sa za najúčinnejšiu metódu čistenia. Čistenie rúry je dôležité a nie je len o hygiene v kuchyni. Staráte sa tak aj o svoje zdravie. Z pripálených nečistôt sa pri ďalšom pečení môžu uvoľňovať karcinogénne látky. Počas pyrolytického čistenia sa rúra rozpáli až na 500 stupňovú teplotu a trvá zhruba dve hodiny. Je to také teplo, že tuky, aj iné nečistoty, sú spálené až na popolček. Ten sa už len jednoducho zotrie.

Viacvrstvové sklo dvierok rúr

Viacvrstvové sklo dvierok slúži ako bezpečnostný prvok, ktorý zabraňuje popáleniu. Vďaka využitiu dvoj alebo trojvrstvového skla sa dvere rúry ohrejú maximálne na 70 ° C, respektíve 55 ° C.

Teplovzdušný ohrev

Ventilátor umiestnený v zadnej stene rúry zabezpečuje cirkuláciu horúceho vzduchu, a tým rýchlejší ohrev. Vďaka špirále zabudovanej okolo ventilátora je zabezpečený teplovzdušný ohrev. V teplovzdušnej rúre prepečiete potraviny v niekoľkých úrovniach naraz. Ventilátor zaisťuje rovnomernú teplotu v celom priestore rúry, pričom sa ani pri rôznych druhoch jedál jednotlivé vône nezmiešajú. Teplovzdušné rúry šetria elektrickú energiu.

Teleskopické výsuvy plechov

sú veľmi bezpečným a pohodlným riadením prístupu k plechom a pečenie nádobám na rošte. Závesné rošty s výsuvnými koľajničkami vychádzajú pred priestor rúry. Vďaka poistke výsuvu je všetko absolútne zabezpečené pred preklopením, čo sa týka aj ťažkých kusov pečiva, pečienka a ťažkého varného riadu.

Varenie v pare

šetrí čas, zachová v jedle väčšie množstvo vitamínov, umožňuje varenie bez tuku, nehrozí pripálenie, môžete pripravovať celé menu naraz. V klasickej parnej rúre generátor pary umožňuje variť pri teplote 96 až 98 °C. Použiť ju môžete aj na rozmrazovanie.

Pridaná para

pri príprave klasickým pečením sa pokrmy podaria ešte lepšie, ak sa im počas pečenia pridá trochu vlhkosti.Automatické vstrekovanie vlhkosti do rúry je možné nastaviť pri zohrievaní pokrmu, pri kysnutí, alebo pri pečení.

Kombinácia elektrickej rúry s mikrovlnkou

je dobrým riešením pre tých, ktorí chcú ušetriť priestor a čas pri pečení. Rúra disponuje funkciami bežnej elektrickej aj mikrovlnnej rúry, prípadne kombináciou klasického pečenia s mikrovlnami. Dosiahnete dokonalý výsledok za 50% času pri zachovaní 100% chuti.

Pizza funkcia

vytvára podmienky tradičných rúr spaľujúcich drevo a dáva pizzi chrumkavý spodok a šťavnatý povrch.

SoftClose

tlmené zatváranie dvierok rúry nie je podmienkou, ale poteší.

BRATISLAVA
Kuchynské štúdio DanKüchen
VOZAR s.r.o.
OC KORZO
Pestovateľská 13, Bratislava
TRNAVA
Kuchynské štúdio DanKüchen
VOZAR s.r.o.
Bratislavská 56
Trnava
Vyžiadajte si cenovú ponuku:
info@vozar-kuchyne.sk

Dohodnite si stretnutie:
Tel. : 0903 754 118
Sociálne siete
FB Instagram

Informácie
Spracúvanie osobných údajov